Články

Rozšiřujeme pole působnosti

Jak jistě víte naše agentura se od doby založení orientovala pouze na jednu lokalitu a tou je Zadarská oblast. Další oblastí kde budeme nabízet nemovitosti na prodej je Šibensko-Kninská.

Číst dál

Jsme také členem futsalového týmu

Kromě klasického fotbalu sponzorujeme také futsalový tým Vrsi. Ten je opět jedním z účastníku Zadarského přeboru a my doufáme, že se týmu bude v letošní sezóně dařit a bude naše jméno úspěšně, ale také s radostí reprezentovat.

Číst dál

Cesta do Chorvatska v době pandemie

Velká část našich klientů se cesty do Chorvatska obává. Lépe řečeno obávala do té doby, než si cestu vyzkoušeli na vlastní kůži. Přesvědčili se o tom, že cesta do Chorvatska probíhá naprosto hladce a naše tvrzení tak nebylo výkřikem do tmy.

Číst dál

TOP 20 měst Evropy

2 chorvatská města v TOP 20 nejlepších evropských městech ve spojení s přírodou a turistikou. Jedním z nich je Zadar, což nás velice těší, protože nemovitosti které nabízíme se nachází pouze v této oblasti.

Číst dál

Pohoří Velebit

Často se zmiňujeme o pohoří Velebit, tak si ho pojďme trochu přiblížit. Velebit je největší a přírodními krásami nejhojněji obdařené chorvatské pohoří. Proto byl také celý masiv dlouhý cca 150 km jako jediný v zemi prohlášen za Světovou biosférickou rezervaci UNESCO.

Číst dál

Když je svět zase v pořádku...

“Doba koronavirová” je těžká pro všechny - pro všechny sféry podnikání, ale i pro život jako takový. Jestli nám však něco ukázala, tak je to ten fakt, že je dobré mít své finance dobře uložené a že je dobré mít kam utéct.

Číst dál

Chorvatsko koncem roku

Opět jsme měli tu možnost, přesvědčit se o tom, že Chorvatsko je nádherná země, kam se dá jezdit po celý rok. Teplé slunečné počasí i na konci listopadu, ničím nerušená atmosféra, pohoda a klid.

Číst dál

Výstavba projektů

I takto vypadá naše práce. Nezaměřujeme se pouze na prodej nemovitostí, ale také na jejich výstavbu. Toto je jeden z našich projektů který realizujeme a děkujeme tak našim klientům za důvěru, kterou do nás vkládají.

Číst dál

Chorvatsko mezi TOP 3 destinacemi

Chorvatsko je zařazeno do tří nejlepších světových destinací v kategorii Nejlepší země do roku 2020, kterou udělují populární britské noviny The Times & The Sunday Times pro nejlepší země světa.

Číst dál

Náš fotbalový tým mistrem

Je to již pár let co jsme se rozhodli vstoupit na chorvatský trh s nemovitostmi. Vedlo nás k tomu především to, že Chorvatsko prostě milujeme a máme rádi naší práci, která vede ke spokojenosti klientů. Díky tomu že se zde cítíme velice dobře jsme se stali sponzorem fotbalového týmu na který jsme patřičně hrdí.

Číst dál

V Privlace už se také staví

Stavební práce na projektu v Privlace už také jedou na plné obrátky. Zde se oproti Petrčane mohlo začít pracovat až 15. září. Kontrolní dny a schůzky s investory probíhají každý den a pracuje se na všech detailech, aby byl projekt dokončen v co nejbližším  termínu.

Číst dál

Zpět ve stavebním procesu

Jsme zpět ve stavebním procesu! Naší hlavní činností není pouze jen prodej nemovitostí jako takový, ale také řízení a realizace staveb a projektů našich investorů! V současné době, jak někteří z Vás možná vědí, máme pod naším dohledem 2 luxusní projekty.

Číst dál

Sledujte nás na sociálních sítích

Sledujte nás na sociálních sítích, kde se dozvíte vše o novinkách z naší nabídky nemovitostí, zprávy o našich realizovaných a probíhajících projektech a zkrátka vše o tom co se Chorvatska a naší práce týká. Jsme na Facebooku Instagramu a nově také na Twitteru.

Číst dál

Proč investovat v Chorvatsku

Proč investovat do nemovitostí v Chorvatsku? Ekonomická krize srazila ceny nemovitostí u moře na velice zajímavou hladinu, členství Chorvatska v EU snížilo riziko, prosperující realitní trh, dojezdová vzdálenost, čisté moře a počasí.

Číst dál

Proč Zadar a jeho okolí?

Zadarská oblast je vyhlášená z mnoha důvodů. Ať už je to samotný Zadar, Kornati a mohli bychom pokračovat dále. Za zmínku stojí také vyhlášené západy slunce. Tento unikát je nadherné pozorovat už z toho důvodu, jak po celou dobu fáze hraje všemi různými barvami a slunce se odráží od hladiny moře. Na fotografiích jsme se snažili vše zdokumentovat, ale doporučujeme se o tom přesvědčit na vlastní oči.

Číst dál

Velryby a delfíni zpět na Jadranu

V Jaderském moři se opět prohánějí velryby a delfíni, kteří se běžně rušným vodám vyhýbyjí. Co se týče delfínů, tak v Chorvtasku to není až tak výjímečný stav, ale u velryb to běžné není. Podle expertů se v důseldu koronavirové pandemie, kdy byla přerušena téměř veškerá námořní doprava, příroda zotavuje z předešlých let.

Číst dál

Blýská se na lepší časy

Po několik týdnů trvajícím období špatných zpráv týkajících se cesty do zahraničí v důsledku koronaviru COVID-19 se situace začíná pomalu uklidňovat a doufejme že se blýská na lepší časy. Dnes 16.4.2020 uvedl náměstek ministra zdravotnictví v rozhovoru pro média, že podmínky pro vycestování do zahraničí se budou v řádech týdnů zmírňovat. Řeč je především o Chorvatsku, kam v létě míří cca 800 000 Čechů.

Číst dál

Zadar

Největším městem v severní Dalmácii je 170 tisícový Zadar. Leží u Jadranské magistrály a je také významným turistickým, obchodním a průmyslovým centrem celého Chorvatska. Nejvýznamnějšími průmyslovými odvětvími jsou zde lodnictví, textilnictví, potravinářství a lihovarnictví. Zadar je také významný přístav. Svědčí o tom to, že odtuď vyplouvají lodě s důležitými náklady do Rijeky, do Dubrovníku a také na blízké ostrovy (Pašman, Ugljan, Dugi otok). V blízkosti města se nachází úrodná plošina Ravni kotari, na které se pěstuje zelenina, ovoce, vinná réva a především odrůdy třešně maraska. Z nich se po sklizni vyrábí vyhlášený místní likér Maraschino.

Číst dál

Plitvická jezera (Plitvička jezera)

Plitvická jezera (Plitvička jezera) jsou nejznámější národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku. Nachází se na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masivy Velká a Malá Kapela a Pleševica mezi městy Karlovac a Zadar v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena a spojena průtoky. Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel. Rozloha parku je 29 482 ha, z toho 200 ha hladina jezer. Lesy jsou bukové, jedlové, smrkové a tisové. Žijí zde medvědi, lišky, srny a divoká prasata.

Číst dál

Naše projekty pokračují

I přes vážné komplikace způsobené koronavirem COVID-19, které nyní panují nejen v Evropě ale i po celém světě, naše společnost i nadále pokračuje ve výstavbě dvou projektů českých investorů. Stavby provádí námi ověřená stavební firma se kterou máme několikaletou zkušenost a realizovala pod našim vedením několik staveb.

Číst dál

Památník slunce ( Pozdrav suncu )

Památník slunce nebo Pozdrav slunci ( Pozdrav suncu ) je památník v Zadaru v Chorvatsku věnovaný slunci. Pomník se skládá z 300 vícevrstvých skleněných desek umístěných na stejné úrovni s kamenným nábřežím ve tvaru kruhu o průměru 22 metrů. Vedle hlavní (sluneční) instalace jsou při pohledu ze západní strany podobné menší instalace představující další planety sluneční soustavy . Velikost Slunce a planet je úměrná, stejně jako vzdálenost od středu každé desky, ale proporce velikosti a vzdálenosti jsou odlišné, protože planety jsou tak daleko. Pod sklem jsou fotovoltaické solární moduly s osvětlujícími prvky, které se v noci zapínají a vytvářejí světelnou show.

Číst dál

Zrmanja

Zrmanja je řeka v jižní  Lice a severní Dalmácii v Chorvatsku, je dlouhá 69 km a její povodí se rozkládá na ploše 907 km2. Řeka je známa z natáčení série filmů Vinnetou.  Na jaře a na podzim se uskutečňuje rafting na Zrmanji, zatímco kajaky a kanoe se používají během období nízké hladiny vody v červenci a srpnu. Řeka byla zasažena ekologickou katastrofou v prosinci 2019, když byl odpad z bývalé továrny na oxid hlinitý vyplaven do krasového podzemí.

Číst dál

Sea Organ ( Morske Orgulje)

Sea Organ (Morske Orgulje) je architektonický zvukový umělecký objekt umístěný v Zadaru v Chorvatsku a experimentální hudební nástroj, který hraje hudbu pomocí mořských vln a trubek umístěných pod množinou velkých mramorových schodů. V roce 2006 byl Sea Organ oceněn Evropskou cenou pro městský veřejný prostor.

Číst dálNabízíme Vám k nahlédnutí náš projekt Sand Beach Villas Privlaka. Je to velmi unikátní projekt třiceti čtyř vil a čtyř bytových domů na břehu Jaderského moře v obci Privlaka, která se nachází v regionu Zadaru. Moderní a nadčasové dílo architektury, které poskytuje ideální místo jak pro volný čas tak pro každodenní život je velmi žádané klienty z celého světa.

sand beach villas privlaka stavba v chorvatsku