Proč investovat v chorvatsku

Pro investici do nemovitostí v Chorvatsku nadešel ideální čas. Proč? Existují dva jasné důvody:

Krize srazila ceny

Ekonomická krize srazila cenu pozemků i domů v těsné blízkosti moře na velice zajímavou hladinu, dostupnou prakticky pro každého, kdo uvažuje o investici v řádu jednotek milionů korun.

Ještě několik měsíců zpátky drželi Chorvaté atraktivní nemovitosti v první frontě u pobřeží zuby nehty, o jejich prodeji buď nechtěli vůbec slyšet, nebo dávali k jednání takové sumy, které byly naprosto odtržené od reality. Krize však situace radikálně změnila – Chorvati čelí drsným problémům a jsou nuceni prodávat i takové nemovitosti, o nichž by Vám ještě před pár lety tvrdili, že nejsou v žádném případě k mání. A ceny šly natolik dolů, že i pro českého investora jsou zde varianty doslova za hubičku.

Členství v EU snižuje riziko

Chorvatsku vstupuje 1. 7. 2013 do Evropské unie. Díky tomu budou investice lépe chráněny, na vše se bude nově vztahovat komunitární právo tak, jak jej známe z ČR nebo ze Západní Evropy. Rizikovost obchodu se tak výrazně snižuje. Díky dobré znalosti prostředí Vám zajistíme kompletní právní servis při převodu nemovitosti.

Chorvatsko

Chorvatsko je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který leží na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. Oficiálním jazykem je chorvatština a hlavním městem Záhřeb, který má zhruba milión obyvatel a nachází se pod vrchem Medvedica. Je kulturním, ekonomickým a politickým centrem země a také důležitým dopravním uzlem mezi Jaderským mořem a střední Evropou. Chorvatsko sahá od Alp až po Panonskou nížinu. Na jižní straně se rozléhá oblíbené Jaderské moře, jehož pobřežní linie se táhne v délce 5 790 km. Součástí tohoto pobřeží je bezmála 1 200 ostrovů. Převládají tu oblázkové a skalnaté pláže. Chorvatsko je velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací, zejména pro české turisty, jelikož je cenově i svou vzdáleností dobře dostupné.

sand beach villas privlaka